دست نوشته های بچه مثبت/مهرداد

مذهبی + مهدوی + ولایی

دست نوشته های بچه مثبت/مهرداد

مذهبی + مهدوی + ولایی

دست نوشته های بچه مثبت/مهرداد

تمامی تلاش ها در این وبلاگ ؛ جلب رضایت امام حاضر و ناظرمان مهدی عج است ؛ امید است با عنایت ایشان موفق باشیم ...

آخرین مطالب

به نام خدای شنهای طبس

آیات شریف قرآن در سوره مائده آیه 54، سوره نساء 133 وسوره محمد ، 38 خطاب به اصحاب پیامبراشاره می کند که هر کس از شما مومنین اگر از دین اسلام برگردد بداند که خداوند قومی یا گروهی راخواهد آورد که آنان را دوست دارد و آنها نیز خداوند را دوست دارند بعد به بعضی از صفات آنها میپردازد که آنها ، با مومنان فروتن و مهربانند وبا کافران سخت گیرند ، در راه خدا جهاد می کنند و از سرزنش هیچ ملامتگری نمی هراسند . از پیامبر اسلام در مورد مردمی که مصداق پیشگویی در آیه های ذکر شده فوق هستند سوال پرسیدند آن حضرت دست مبارکش رابر شانه سلمان فارسی زد و فرمود : هم قومُ هذا یعنی عجم الفرس . آنان هموطنان این مرد هستند ، یعنی ایرانیان، سپس فرمود : سوگند به آنکه جانم دردست اوست ، اگر ایمان به ثریا آویزان باشد ، مردانی از ایران به آن دست خواهند یافت.

پیامبر در مورد سلمان فارسی فرموده است: به خدا قسم که آنچه من و علی می بینیم، سلمان هم می بیند، آنچه من و علی می شنویم ، سلمان هم می شنود.

سلمان فارسی در حکومت عمر به حکومت مداین رسید و گویند وقتی سهم او از بیت المال به او می رسید، صدقه می داد و خود زنبیل می بافت ومعیشت می نمود.

سلمان محمدی در هنگام حاکمیت در مداین نیز آبروی اسلام و ایرانی ها را حفظ نمود و مانند پیامبر حکومتی عادلانه را پیاده سازی نمود. او نخستین مترجم قرآن به فارسی بود و پیشنهاد کندن خندق نیز در جنگ از جانب او بود. او گذشته از مقام منزلت خود نزد شیعیان، نزد اهل سنت نیز دارای منزلت و رتبه بالایی است.
وفات او به سال ۳۵ یا ۳۶ هجری اتفاق افتاد و قبر وی در مداین در نزدیکی بغداد است و به سلمان محمدی شهرت دارد و مسجدی در آن موضع ساخته شده که این آرامگاه زیارتگاه مسلمین است.

از پیامبر اسلام(ص) در مورد مردمی که مصداق پیشگویی در سوره مائده آیه 54،سوره نساء 133 و سوره محمد38 که هر کس از شما مومنین اگر از دین اسلام برگردد بداند که خداوند قومی راخواهد آورد که خدا آنان دوست دارد و آنها نیز خدا را دوست دارند در راه خدا جهاد می کنند و از سرزنش هیچ ملامتگری نمی هراسند سوال پرسیدند؛ آن حضرت دست مبارکش رابر شانه سلمان فارسی زد و فرمود: هم قومُ هذا یعنی عجم الفرس (آنان هموطنان این مرد هستند ، یعنی ایرانیان)، سپس فرمود: سوگند به آنکه جانم دردست اوست؛اگر ایمان به ثریا آویزان باشد؛مردانی از ایران به آن دست خواهند یافت.


احادیثی پیرامون سلمان فارسی و اخرالزمان

http://www.maarefislam.com/doreholomvamaarefislam/bookscontent/maadshenasi/maad4/maad4.1.htm
رجعت سلمان فارسی در آخرالزمان
http://besuyezohur.ir/post/188

اولین تریلر فیلم سینمایی سلمان فارسی
http://www.mostafa3d.com/blog/item/salman-farsi-trailer

#سلمان_فارسی_قوم_وعده_داده_شده_در_قرآن
#روایت_حدیث_حضرت_محمد_بر_شانه_سلمان
#زد_وفرمود_هم_قومُ_هذا_یعنی_عجم_الفرس_آنان
#هموطنان_این_مرد_هستند_یعنی_ایرانیان_سپس
#فرمود_سوگند_به_آنکه_جانم_در_دست_اوست_اگر
#ایمان_به_ثریا_آویزان_باشد_مردانی_از_ایران_به_آن
#دست_خواهند_یافت_ایران_قوم_نشان_شده_
#فیلم_سینمایی_سلمان_فارسی

http://hadinet.ir/view/post:8265538
http://sangariha.com/view/post:6612362/1419183882/
http://razesorkh.com/view/post:4549325
http://mehrdadz.blogfa.com/post/667
http://www.afsaran.ir/link/782078
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۶/۱۲
مهرداد بچه مثبت

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی