دست نوشته های بچه مثبت/مهرداد

مذهبی + مهدوی + ولایی

دست نوشته های بچه مثبت/مهرداد

مذهبی + مهدوی + ولایی

دست نوشته های بچه مثبت/مهرداد

تمامی تلاش ها در این وبلاگ ؛ جلب رضایت امام حاضر و ناظرمان مهدی عج است ؛ امید است با عنایت ایشان موفق باشیم ...

آخرین مطالب

به نام خدای مهدی عجاستاد علیرضا پناهیان:
به همهٔ کسانی که تاکنون در #مراسم پیاده‌روی #اربعین حسینی شرکت کرده‌اند تبریک عرض می‌کنم. بنده بعد از آنکه نه سال قبل برای اولین بار در ایام اربعین حسینی به #کربلا مشرف شدم، دیگر در ایام دیگری غیر از اربعین به کربلا  نرفتم و سعی می‌کنم حتماً «اربعین» به کربلا بروم و در پیاده‌روی اربعین حضور پیدا کنم. چون احساس می‌کنم در اربعین، حرمت #حرم اباعبدالله(ع)  بهتر نگاه داشته می‌شود؛ در اربعین دیگر کسی آرام وارد حرم نمی‌شود، همه به سر و سینه می‌زنند و جمعیت عظیمی،  با پای پیاده به سمت کربلا حرکت می‌کنند و این شور و حالِ وصف‌نشدنی، شاید یک قدردانی مختصری از اباعبدالله الحسین(ع) باشد.
#آدم احساس می‌کند آن شور و احساسات میلیونی -که البته قدردانی اندکی است از اباعبدالله الحسین(ع) ـ فضای بهتری نسبت به دیگر ایام سال دارد. معمولاً علاقمندان به اباعبدالله الحسین(ع) کربلا را اینگونه بهتر می‌پسندند. گویی در اوقات دیگر، غربت امام حسین(ع) بیشتر بر دل انسان سنگینی می‌کند.
مطمئن هستم که اگر هرکدام از علاقمندان #امام_حسین اربعین به کربلا برود و فضای اربعین را از نزدیک لمس کند، دیگر غیرِ اربعین برای او دشوار است به کربلا برود و شاهد این باشد که مردم خیلی آرام و بدون هیاهو دور حرم امام حسین(ع) زیارت می‌کنند. چون به تعبیر حضرت امام(ره)، زیارت امام حسین(ع باید با هیاهو همراه باشد  و ما این هیاهو و این شور و حالِ عظیم زائرین اباعبدالله الحسین(ع) را در اربعین می‌بینیم. (حضرت امام می‌فرماید: «و سید الشهدا را این گریه‏ها حفظ کرده است و مکتبش را، این مصیبتها و داد و قالها حفظ کرده؛ این سینه زنیها و این دستجات، و عرض می کنم اینها حفظ کرده. اگر فقط مقدّسی بود و توی اتاق و توی خانه می‏نشست برای خودش و هی #زیارت #عاشورا می‏خواند و تسبیح می‏گرداند، نمانده بود چیزی، هیاهو می خواهد. هر مکتبی هیاهو می‏خواهد، باید پایش سینه بزنند، هر مکتبی تا پایش سینه زن نباشد، تا پایش گریه کن نباشد، تا پایش توی سر و سینه زدن نباشد، حفظ نمی‏شود.»(صحیفه امام/8/526)
سفر اربعین به سمت کربلا، یک سفر فوق‌العاده معنوی است که شهود بسیاری از مراتب عالیِ معنویت را برای انسان میسور می‌کند. اگر می‌خواهید فناء فی‌الله را که عرفا می‌گویند، لمس کنید در میان جمعیت انبوهِ #زائرینِ اربعین حضور پیدا کنید، آن وقت خواهید فهمید که در مقابل این عظمت چیزی نیستید؛ آن وقت احساس صحرای محشر را پیدا خواهید کرد، با این تفاوت که در این مسیر، امام حسین(ع) دستِ شما را گرفته است...

منبع:
http://fa.alkawthartv.com/news/168250
https://www.nonegram.com/status/1135706929523582831_1296038320

#پناهیان #پناهیانی #استاد_پناهیان
#پیاده_روی_اربعین #پیاده_روی #نظر_درباره
#بین_الحرمین #کربلا #عاشورا #اربعین #زوار_رحم ##عزاداری

http://www.afsaran.ir/Link/1167773
http://mehrdadz.blog.ir/post/281
http://hadinet.ir/view/post:8324729


بنده بعد از آنکه 9سال قبل برای اولین بار در اربعین به کربلا مشرف شدم،دیگر در ایام دیگری غیر از اربعین به کربلا نرفتم و سعی میکنم حتماً اربعین به کربلا بروم ، چون احساس میکنم در اربعین، حرمت حرم اباعبدالله(ع)  بهتر نگاه داشته میشود؛ در اربعین دیگر کسی آرام وارد حرم نمیشود، همه با پای پیاده به سمت کربلا حرکت و به سر و سینه میزنند و این شور شاید یک قدردانی مختصری از اباعبدالله باشد.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی